fbpx
Ul. Sądowa 13, 43-600 Jaworzno 570-499-080

Kolacjadegustacyjna

Jak co roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolację degustacyjną 11 listopada.
Dzień święta Niepodległości to idealny moment by spojrzeć w przeszłość. By docenić nasze narodowe tradycje, również te kulinarne.

Historia gęsiny

11 listopad to również dzień Świętego Marcina i jak mówi tradycja narodowa w tym dniu na polskich stołach królowała gęsina.
W przeszłości niemal cała polska zajadała się daniami z gęsi w okresie jesienno- zimowym. Wzmianki o staropolskich daniach z gęsiną w roli głównej pojawiają się już w XVII w.
Obecnie w Polsce prawie wcale nie spożywa się tego mięsa, chociaż pod względem hodowli gęsi jesteśmy potęgą. Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim mięso jest trudniej dostępne. Gęś nie może być hodowana przemysłowo, dlatego nie znajdziemy jej mięsa w marketach.

Nasza misja

Chcemy przywrócić zwyczaj spożywania gęsiny, dlatego co roku w dzień świętego Marcina organizujemy kolację degustacyjną. Wierzymy, że jak głosi staropolskie przysłowie:

“Najlepsza gęsina na świętego Marcina”

W rocznicę odzyskania niepodległości, zapraszamy Państwa w niezwykłą, historyczną podróż kulinarną. W tym dniu w naszej restauracji królują staropolskie przepisy.

Kolacja degustacyjna Gęsina na św. Marcina

To kolacja składająca się z czterech dań. Przystawka, zupa, danie główne i deser. Wszystkie serwowane dania zostały przez nas przygotowane od podstaw. Warto zwrócić szczególną uwagę na przystawkę – tradycyjny polski półgęsek, przygotowany według dawnych receptur. Przez cały wieczór towarzyszyć Państwu będą dźwięki muzyki na żywo. Szef kuchni – Arkadiusz Parusel prowadzi dla Państwa wydarzenie, opowiadając o każdym z dań pojawiających się na talerzach. To wyjątkowy wieczór i dobry sposób by w dniu niepodległości oddać hołd naszym staropolskim tradycjom.
Serdecznie zapraszamy do przeżycia tego dnia z nami.

Jak zarezerwować stolik?

Zaproszenia w cenie 105,00 zł/os do nabycia w restauracji.
Rezerwacje stolików:
mail: trzybramy@gmail.com
tel. (32) 752-04-01 lub 570-499-080